Bijela Venera

Je budúcim trendom biela krytina?

Aktuálnym trendom pre novostavby so šikmou strechou sú strechy s nízkym sklonom, nadčasové veľkoformátové škridly s rovnými a čistými líniami v tmavých odtieňoch. Z prímorských krajín sa však pomaly šíri nový trend – strechy s bielou povrchovou úpravou. Aká je ich hlavná výhoda?

Biela krytina je ideálnym riešením pre strechy v horúcom letnom počasí. Netradičná biela farba má pozitívny vplyv na energetickú úsporu domu, odráža 85% slnečného žiarenia, čo má za následok zníženie absorpcie slnečnej energie a tým aj menšie prehriatie podstrešia. 

Wienerberger uviedol pod značkou Tondach v prímorských krajinách 2 nové veľkoformátové škridly v prevedení biela engoba.

Roof tile Venera - white color
Bijeli Saturn
Valens_Residence
© Wienerberger d.o.o

Tondach Saturn

Novinka pre modernú architektúru

Saturn je veľkoformátová krytina, ktorá spĺňa najnovšie požiadavky modernej architektúry. Svojim jednoduchým tvarom dokonale zapadá do moderných hranatých štruktúr.

Technické výhody:

  • 10 ks / m2
  • sklon strechy od 18 stupňov
  • dizajn a funkčnosť pre všetky typy striech
  • ľahká, rýchla a ekonomická montáž

Tondach Venera

Moderná verzia pre mediteránsku architektúru

Venera je veľkoformátová krytina podobná najstaršej tvarovanej strešnej krytiny na stredomorskom pobreží a preto sa dokonale hodí do tradičnej architektúry v mediteránskom štýle.

Technické výhody:

  • 11 ks / m2
  • na strechy s nízkym sklonom od 10 stupňov
  • výnimočná odolnosť proti vetru a dažďu
  • ľahká, rýchla a ekonomická montáž

Dostupnosť produktov

„Slovenská architektúra je veľmi rôznorodá. Kým na severe krajiny stále pribúdajú moderné drevenice so šindľom alebo klasickou bobrovkou, obyvatelia južnej časti obľubujú mediteránsky štýl s vysokou vlnou. Sám so zvedavý, či sa rozšíri trend bielych striech aj u nás. Zatiaľ tieto krytiny nemáme v stálej ponuke, vieme ich však dodať na objednávku,“ hovorí Michal Dobrovodský, produktový špecialista spoločnosti Wienerberger.

Tondach crijep Saturn Natur Color Bijela
Tondach crijep Venera Natur Color Bijela