Porotherm Miako, Porotherm POT

Stropy a preklady

Prvky, bez ktorých sa stavba nezaobíde.

Kompletný tehlový stavebný systém to nie sú len tehly. Žiaden dom nemôže byť bez okien, dverí a stropu. V tejto produktovej skupine nájdete prvky pre vodorovné nosné konštrukcie ako sú preklady a stropný systém. Ťažký montovaný strop na báze keramiky a betónu zabezpečí stabilitu domu, spoľahlivú požiarnu ochranu a zvukovú izoláciu. Okrem toho predstavuje ďalšiu masu pre akumuláciu tepla.

Výber a použitie stropných prekladov

Sortiment keramických prekladov a stien je široký a pokrýva potreby prekladov pre zhotovenie: prekladov nad okennými a dvernými otvormi v murovaných stenách, preklady pre izoláciu venca, nosníky pre stropy, stropné vložky, keramické preklady nad otvormi v murovaných stenách, debniace tvarovky pre stužujúce vence, keramické preklady s možnosťou kombinácie s univerzálnou roletovou a žalúziovou schránkou Vario.

Nosné preklady

Keramické preklady Porotherm KP 7 sú nosné (zaťažiteľné) hneď po zabudovaní, bez potreby montážneho podoprenia. Kompletný preklad nad otvorom sa zhotoví vyskladaním z potrebného počtu prefabrikátov v závislosti od hrúbky steny, resp. od zaťaženia. Preklady Porotherm KP 7 majú univerzálne použitie v murovaných stenách pre otvory s rozpätím 0,75 až 3,00 m. Majú rovnakú výšku ako tehly Porotherm, preto sú obzvlášť vhodné na zhotovovanie prekladov v obvodovej stene za predpokladu, že pri navrhovaní sa vychádzalo z výškového modulu v násobkoch 250 mm. 

Roletové a žalúziové preklady Porotherm KP Vario sa používajú ako nosné prvky nad okennými a dvernými otvormi v murovaných obvodových stenách s možnosťou zabudovania vonkajších roliet alebo žalúzií.  Skladajú sa z dvoch dielov - z vnútorného nosného dielu, čo je železobetónový preklad s keramickým povrchom a z vonkajšieho tepelnoizolačného dielu, do ktorého sa osadzuje roletová alebo žalúziová schránka. V niektorých kombináciách prekladu je potrebné do kompletnej zostavy použiť aj preklady Porotherm KP 7. 

Nenosné preklady

Samotné keramické predpäté preklady Porotherm KPP 12 nie sú nosné. Kompletný, tzv. spriahnutý preklad vznikne z potrebného počtu predpätých prekladov po vymurovaní alebo vybetónovaní tzv. tlačenej zóny nad prekladom. V závislosti od počtu prekladov vedľa seba a od výšky nadmurovania alebo nadbetónovania sa mení únosnosť spriahnutého prekladu. 

Preklady Porotherm KPP 12 majú univerzálne použitie v murovaných stenách pre otvory s rozpätím 0,50 až 2,75 m. Sú vhodné predovšetkým na zhotovenie prekladov vo vnútorných nosných a nenosných stenách. Preklady sa môžu skracovať pílením pomocou vhodného náradia, nie však sekaním. Minimálna použiteľná dĺžka prekladu je 0,75 m. 

Stropy Porotherm

Strop Porotherm je montovaný stropný systém z nosníkov a vložiek, ktorý sa priamo na stavbe zaleje betónom požadovanej triedy. Hlavnými prvkami stropného systému sú keramické predpäté stropné nosníky (KPSN) a keramické stropné vložky (KSV). Doplnkovým prvkom sú vencové tehly s tepelnoizolačnou vrstvou (VT). Súčasťou stropného systému sú okrem prefabrikovaných prvkov Porotherm ešte výstuž venca, spojovacia výstuž nad nosníkmi a výstuž dosky, ktoré sa zhotovujú na stavbe. 

Stropný systém Porotherm je určený na zhotovenie stropov s rozpätím 1,5 až 7,75 m. Je určený pre prevažne statické zaťaženie. Môže sa použiť aj pre menej náročné výrobné a skladovacie priestory.

Keramické stropné preklady a panely

Na tému stropy a preklady by vás mohlo zaujímať

Keramické stropy a preklady Porotherm

Nákup keramických stropov a prekladov
Cenníky stropného systému Porotherm
Kontakty na obchodných reprezentantov Wienerberger

Kde kúpiť keramické preklady Porotherm?

Kde nakúpiť stropné preklady, a panely a ďalšie materiály na stavbu domu?Pozrite sa na našu mapu partnerských miest, kde naše stavebné materiály jednoducho nakúpite. Vyberte si predajné miesto najbližšie k vám!

Cenníky stropov Porotherm a stropných prekladov

Rozmýšľate o použití keramických stropných prekladov a ďalších  našich materiálov, no nepoznáte cenu? Pozrite sa do našich cenníkov na ceny produktov Porotherm, Tondach a Terca.

Kontakty na obchodných reprezentantov

Hľadáte špičkových odborníkov na keramickú strešnú krytinu Tondach, pálené tehly a stropný systém Porotherm alebo lícové tehly a obkladové pásiky Terca? 
Nechajte si poradiť.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.