Veľkoformátové tehly Porotherm – moderný stavebný materiál

Pálená tehla je prírodný stavebný materiál vhodný na najrôznejšie účely použitia. Nielen pre svoje vynikajúce vlastnosti, ale aj vďaka rôznorodému stvárneniu. Ľudstvo ju používa už tisícročia. Za posledných niekoľko desiatok rokov prešla revolučnými zmenami a výrazne zmenila svoj vzhľad.
 
Dnes ju poznáme skôr ako veľkoformátové tehlové bloky rôznych rozmerov a tvarov, väčšinou špecializované na konkrétny účel. Dodnes sa však používa aj vo svojej pôvodnej podobe pre neomietané murivo, kde naplno vyniknú nielen jej kvality, ale predovšetkým jej krása.

Pálená tehla je výnimočný prírodný materiál

Pýtate sa prečo?

  • pálená tehla je tradičný a spoľahlivý stavebný materiál overený stáročiami,
  • pálená tehla je zároveň moderný stavebný materiál, ktorý sa vďaka neustálym inováciám prispôsobuje novým požiadavkám,
  • pálená tehla je vyváženou kombináciou mnohých vynikajúcich vlastností, ktoré sú nemenné počas celej životnosti stavby.

Veľkoformátové pálené tehly na stavbu moderných domov

Velkoformatove tehly su idealnym stavebnym materialom

Veľkoformátové tehlové bloky

Veľkoformátové tehly pre omietané murivo sú nielen trvácne, ale aj energeticky úsporné. Vďaka veľkému počtu radov vzduchových dutín a tenkých keramických rebier je ich použitie na stavbu domu ekonomickou i zdravou voľou. Veľkoformátové tehly sú moderným, objemovo stabilným materiálom s dlhodobou tradíciou.

Tehly Porotherm maju vynikajuce izolacne vlastnosti

Tehly s vynikajúcou izoláciou 

Tehlám Porotherm neustále zlepšujeme ich úžitkové vlastnosti. Nielen, že menia vzhľad, ale majú aj lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.  Wienerberger má v ponuke Porotherm tehly plnené izoláciou, ktoré  spĺňajú stále sa zvyšujúce požiadavky na úsporu energie. Tehly Porotherm s izoláciou i bez nej sú ekologicky i energeticky šetrnou voľbou pre vašu stavbu.

Tehly Porotherm su nie len tradicnym ale aj modernym stavebnym materialom

Moderný stavebný materiál

Pálená tehla Porotherm je  moderným stavebným materiálom, ktorý sa vďaka neustálym inováciám prispôsobuje novým požiadavkám na výstavbu domov. Je to prírodný stavebný materiál, ktorý neobsahuje žiadne chemické prísady a svojimi izolačnými vlastnosťami spĺňa požiadavky na výstavbu nízkoenergetických i pasívnych domov s ohľadom na komfort i našu budúcnosť.