Zmena vo vedení spoločnosti Wienerberger Slovensko

Bratislava, 24. októbra 2023 
Spoločnosť Wienerberger, popredný medzinárodný výrobca inovatívnych a ekologických riešení pre celý plášť budovy a infraštruktúru v oblasti vodného a energetického hospodárstva oznamuje, že Gülnaz Atila, ktorá na úrovni koncernu pôsobí ako Regional Chief Operating Officer, prevezme dočasnú pozíciu generálnej riaditeľky spoločnosti Wienerberger Slovensko.

Vzhľadom na to, že Miroslav Cino odchádza za novou kariérnou príležitosťou mimo spoločnosti Wienerberger, radi by sme vás informovali, že Gülnaz Atila, skúsená líderka s preukázateľnými výsledkami so zvyšovaním úrovne prevádzok Wienerberger, oficiálne preberá od 24. októbra 2023 dočasne vedenie slovenských prevádzok. Po niekoľkých rokoch veľmi angažovaného prínosu pre spoločnosť vyjadrujeme Miroslavovi Cinovi úprimnú vďaku.

Gülnaz Atila disponuje viac ako 20-ročnými skúsenosťami v oblasti riadenia a kvalitným technickým zázemím. Počas svojej kariéry neustále preukazuje schopnosti riadenia, ktoré podporujú výkonnosť a rozvoj organizácií. Jej rozsiahle medzinárodné skúsenosti, ktoré zahŕňali vedúce pozície v Nemecku, Rakúsku a Taliansku, ako aj jej posledná pozícia globálnej riaditeľky kategórie pre segment stien, sú príkladom jej odborných znalostí v tomto odvetví. "Teším sa, že budem môcť využiť svoje zanietenie a odborné znalosti v oblasti riadenia na podporu tímu a partnerov spoločnosti Wienerberger. Som vďačná, že môžem byť súčasťou tohto skvelého a úspešného tímu," hovorí Gülnaz Atila o svojej novej funkcii.

"Som veľmi rada, že Gülnaz Atila súhlasila, že sa ujme dočasnej funkcie generálnej riaditeľky na Slovensku, kým budeme v dlhšom časovom horizonte hľadať vhodného nástupcu. Gülnaz sa dokonale hodí pre aktivity na Slovensku a som presvedčená, že pod jej vedením budeme pokračovať v našom úspešnom príbehu orientovanom na zákazníka v tejto krajine. Želám jej veľa úspechov v jej novej úlohe na čele spoločnosti Wienerberger Slovensko v prospech našich zamestnancov, akcionárov a zákazníkov," uviedla Solveig Menard-Galli, členka predstavenstva spoločnosti Wienerberger AG.

___________________________________________________________________

O spoločnosti wienerberger

Spoločnosť Wienerberger ponúka inovatívne riešenia pre celý obvodový plášť budov so širokou škálou pálených tehál, hlinených strešných škridiel a povrchových dlažieb. Spoločnosť Wienerberger je najväčším výrobcom tehál na svete (Porotherm, Terca) a lídrom na trhu keramických strešných škridiel (Koramic, Tondach) v Európe, ako aj betónových dlažieb (Semmelrock) v strednej a východnej Európe. Okrem toho je spoločnosť wienerberger so svojou značkou Pipelife popredným dodávateľom plastových a keramických rúr pre infraštruktúru v oblasti vodného a energetického hospodárstva, budov a poľnohospodárstva. S viac ako 200 výrobnými závodmi v Európe, Severnej Amerike a Indii dosiahla spoločnosť wienerberger v roku 2022 tržby vo výške približne 5 miliárd EUR.

Spoločnosť Wienerberger pôsobí na Slovensku už viac ako 30 rokov a patrí medzi najväčšie spoločnosti v oblasti stavebníctva. Spoločnosť prevádzkuje na Slovensku dva závody na výrobu tehál a jeden závod na výrobu dlažieb s viac ako 300 zamestnancami.

V oblasti potrubných systémov (keramické rúry Steinzeug-Keramo a plastové rúry Pipelife) je spoločnosť jedným z hlavných dodávateľov v Európe.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.