Riešenie pre strechy, steny a fasády z jedného materiálu

Pod značkou Wienerberger nájdete osvedčené prírodné stavebné materiály z pálenej hliny.

Stavebné materiály Wienerberger sú zárukou spoľahlivosti, dlhej životnosti, energetických úspor a výnimočnej kvality vnútorného prostredia. Dom z pálených tehál s keramickou strešnou krytinou, prípadne aj s fasádou z lícových tehál alebo obkladových pásikov je zárukou dlhej životnosti. Tehlové domy sa bez problémov „dožívajú“ 100 a viac rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Materiály Wienerberger sa vyrábajú z prírodných surovín, čo zásadným spôsobom ovplyvňuje kvalitu a komfort bývania.

Zdravé riešenie pre murivo

Stavebný systém Porotherm je ucelený súbor materiálov na báze pálenej keramiky pre hrubú stavbu moderného domu. Najväčšiu skupinu predstavujú tehly Porotherm pre rôzne účel použitia. Moderné tehly sa vďaka neustálym inováciám prispôsobujú novým, stále prísnejším požiadavkám, najmä na tepelnú ochranu budov. Brúsené tehly Porotherm 44 EKO+ Profi alebo tehly s izoláciou - plnené minerálnou vlnou Porotherm 44 T Profi umožňujú zhotoviť jednovrstvové omietané obvodové murivo s nadštandardnými tepelnoizolačnými parametrami bez potreby zateplenia.

Tehlové murivo okrem toho výborne akumuluje teplo. Pomáha udržiavať stabilnú teplotu v miestnostiach pri zmenách vonkajšej teploty v priebehu dňa, ale aj v prechodných obdobiach. Murivo z pálených tehál tiež zabezpečuje optimálny vlhkostný režim vo vnútorných priestoroch, čo prispieva vďaka čomu nehrozí riziko vzniku plesní, ktoré môžu spôsobiť neželané alergie.

Stálofarebné riešenie pre strechu

Pálená strešná krytina Tondach zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj vynikajúcimi vlastnosťami. Keramická škridla sa vyrába z prírodných materiálov modernou technológiou. Je trvácna, odolná proti poveternostným vplyvom a stálofarebná. Kvalitné prírodné pigmenty a vysoká teplota pri výpale zabezpečia, že škridly Tondach nikdy nevyblednú. Povrchová úprava pálenej škridly, či už engoba alebo glazúra, zvyšujú nielen jej estetiku, ale aj odolnosť proti mechanickému poškodeniu a zjednodušujú jej údržbu. Systémové príslušenstvo Tondach pre správne odvetranie a ďalšie detaily šikmej strechy sú zárukou bezpečného fungovania strechy po dlhý čas.

Jedinečné riešenie pre fasádu

Tehla nesklame, ani ako povrchová úprava fasády. Lícové tehly a obkladové pásiky Terca ponúkajú bohaté možnosti pre stvárnenie fasády s výzorom neomietaného tehlového muriva.

Rekonštrukcia strechy

Kedy treba myslieť na rekonštrukciu strechy a na čo si dávať pozor?

Rekonštrukciu strechy by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Ide predsa o vašu strechu, ktorá chráni váš domov po desiatky rokov. 

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.