Fotografia referencie jednodomu v obci  Tomcany 06

Kvalitná, pekná, dlhotrvácna. Chcete aj vy takúto strechu?

Výber strechy je jednou z najdôležitejších investícií. Ak si zvolíte nekvalitnú krytinu, strecha toho veľa nevydrží. Keď si ale vyberiete stabilný materiál, ako je keramická škridla, strecha vám bude bez problémov slúžiť dlhé roky. Ostáva sa už len rozhodnúť, aký materiál na strechu použiť a na aký model strešnej krytiny sa spoľahnúť.

Nie je strecha ako strecha

Nie je strecha ako strecha

Mať kvalitnú strechu sa dnes vypláca. Máme teraz na mysli naozaj kvalitnú strešnú krytinu. Hlavne u nás, v našich premenlivých klimatických podmienkach, sa akosť cení dvojnásobne. O kvalite škridiel vás, samozrejme, chcú presvedčiť všetci predajcovia, na ktorých natrafíte. Na čo všetko by ste si mali dať pozor pri výbere strešnej krytiny?
 

Pre aký materiál na strechu sa rozhodnúť?

Vysokokvalitná strecha by mala byť odolná voči pôsobeniu ultrafialového žiarenia, mrazu, snehu, krupobitiu a mechanickému tlaku, pričom štandardom je nehorľavosť a mrazuvzdornosť. Ďalšou dôležitou požiadavkou strtešnej krytiny je farebná stálosť. Keramická krytina je zárukou, že Vám strecha nikdy nevybledne. 

Strechy Tondach garantujú kvalitu

Kvalitu a dlhoročné skúsenosti potvrdzuje množstvo spokojných zákazníkov. Strešné krytiny Tondach majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, vysokú odolnosť, atraktívny dizajn a najmä bezkonkurenčnú životnosť. Škridly sa vyrábajú len z hliny a vody, ktoré sú pri teplote 1000°C za prístupu vzduchu vypálené na vysoko odolnú krytinu do akéhokoľvek počasia. Na všetky strešné systémy Tondach poskytuje Wienerberger nadštandardnú 33 ročnú záruku! 
 
Ak sme vás stále nepresvedčili o tom, pre aký materiál na strechu sa rozhodnúť, pozrite si video, v ktorom vám priblížime všetky výhody šikmej strechy a unikátne vlastnosti pálenej škridly.
 
 

Keramická krytina - škridla Planoton 11 a Sensaton 11

Wienerberger pod značkou Tondach ponúka svojim zákazníkom širokú škálu vysokokvalitných strešných škridiel s rôznymi povrchovými úpravami a farebnými variáciami. Je preto našou povinnosťou poskytnúť vám čo možno najviac potrebných informácií, aby ste sa aj vy presvedčili, že modely krytín Tondach sú ideálnym materiálom na strechu vášho domu. Pozrite si porovnanie dvoch obľúbených typov škridiel.
 
 
 

Keramická škridla Planoton 11

Moderná plochá škridla

Model Planoton 11 svojím nadčasovým dizajnom uspokojí všetkých tých, ktorí majú vzťah k trendovej nezávislej architektúre. Ide o veľkoformátovú strešnú krytinu s rovnými moa čistými líniami. Tieto škridly nie sú len pekné, ale aj užitočné. Drážky vo vertikálnom i horizontálnom smere zaisťujú dokonale bezpečnú ochranu v náročných klimatických oblastiach.

Keramická škridla Sensaton 11

Veľkoformátová univerzálna škridla

Sensaton 11, ktorá je dokonca ešte o čosi praktickejšia. Hlboké odvodňovacie drážky veľkoformátovej posuvnej škridly umožňujú použitie aj na domy typu bungalov, so sklonom strechy už od 12°. Tieto vlastnosti garantujú jednoduché, kvalitné a bezpečné pokrytie strechy a potvrdzujú správny výber krytiny na strechu vášho domu.

Výber správnej krytiny

To, pre ktorý materiál a typ strechy sa v konečnom dôsledku rozhodnete, je iba na vás. Vyberať môžete z naozaj pestrej farebnej palety pálených strešných krytín
Odborníci zo spoločnosti Wienerberger vám nielenže poradia vhodnú strešnú krytinu pre váš dom, ale dokážu zabezpečiť aj výber prevereného klampiara či tesára. Vďaka dlhoročným skúsenostiam na trhu v oblasti stavebníctva vám dokážeme poskytnúť naozaj plnohodnotný servis. 
 
 
 
 
 

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.