Výhody betónovej dlažby

Výhody betónovej dlažby

Porovnanie dlažieb s asfaltom

Betón je neuveriteľne flexibilný a najviac používaný stavebný materiál. Žiadny iný materiál sa nedá tvarovať toľkými spôsobmi. Je odolný voči zaťaženiu, bezpečný a má výnimočné vlastnosti. Nespočetné formy, farby a povrchové úpravy robia z betónu jeden z najmnohostrannejších materiálov.

Existuje množstvo faktorov, ktoré je možné pri porovnaní materiálov posudzovať. Presvedčte sa o nadčasovej elegancii a mnohých funkčných výhodách betónových dlažieb v porovnaní s asfaltovým povrchom. 

Variabilita a pestrosť

Betónová dlažba nie je vôbec nudná. Ponúka široké flexibilné a individuálne možnosti stvárnenia plôch vďaka rôznym farbám, formátom a povrchom.

Opravy záhradných chodníkov a terás z betónovej dlažby

V prípade výkopových prác sa jednotlivé dlažbové prvky dajú vybrať a po skončení prác sa dajú bez problémov položiť späť. Výzor plochy tak zostane zachovaný. Navyše funkčnosť a pevnosť terasy či inej spevnenej plochy ostane vďaka zámkovému systému taktiež neporušená.

Vysoká trvácnosť dlažby

Betónová dlažba odoláva aj najvyšším teplotám. K jej pozitívnym vlastnostiam patria aj zachovanie drsnosti povrchu, odolnosť voči deformáciám a vysoká trvácnosť.

Ekologické povedomie

Dlažba pomáha správnemu odtoku vody do podložia. Používaním lokálnych surovín pre výrobu betónových produktov šetríme životné prostredie. Vedeli ste, že podľa najnovších výskumov sa z asfaltu môžu vplyvom slnečného žiarenia uvoľňovať častice, ktoré znečisťujú ovzdušie?

Mrazuvzdornosť a odolnosť voči soliam

Semmelrock produkty sú mrazuvzdorné a odolné voči soliam. Na jar sa tak nebudú vyskytovať rôzne trhliny na ploche.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.