Lintel Porotherm KP Vario UNI

Porotherm KP VARIO - riešenie pre rolety a žalúzie

Roletové a žalúziové preklady Porotherm KP VARIO sú navrhnuté na zabudovanie vonkajších roliet alebo žalúzií pod úroveň fasády.
Vonkajšie rolety a žalúzie poskytujú okrem samotného tienenia v lete aj ďalšie výhody ako napr. zvýšená bezpečnosť domu proti vlámaniu alebo nižšie náklady na vykurovanie v zime, resp. na klimatizáciu v lete.

Široké možnosti použitia roletových prekladov

Preklady KP Vario, rovnako ako aj ostatné keramické preklady a stropy Porotherm poskytuju širokú škálu dĺžok, v rozsahu od 1,0 do 3,50 m a umožňujú tak rôznorodé možnosti uplatnenia pri výstavbe. Výška prekladu je zhodná so skladobnou výškou jedného radu tehál Porotherm, vrátane vrstvy spojiva (malty alebo peny).

S nosnými prvkami prekladu KP VARIO je možné manipulovať ručne, takže na stavbu nie sú potrebné zdvíhacie mechanizmy. KP VARIO je vhodný jednak pre jednovrstvové murivo bez zateplenia v hrúbkach 380 až 500 mm, ako aj pre obvodové murivo s kontaktným zateplením, s hrúbkou nosnej časti steny hrúbky 250 alebo 300 mm.

KP Vario - preklady pre rolety i žalúzie

Hlavnou výhodou prekladu KP VARIO je možnosť voľby tieniacej techniky. Univerzálny preklad KP VARIO  je určený pre zabudovanie roliet alebo žalúzií.

Lintel Porotherm KP Vario UNI

Šetrne a cíťte sa bezpečne

Vonkajšie žalúzie či rolety bývanie nielen spríjemnia, ale majú vplyv aj na spotrebu energií. Vďaka nim v zime z domu neuniká toľko tepla a naopak v lete neprenikne teplo dnu. Tým sa znížia i náklady na vykurovanie a na klimatizáciu.

Zákazníci ocenia i pocit súkromia a bezpečia, ktoré im vonkajšie tienenie poskytne.

Rolety a žalúzie navyše patria medzi akceptované bezpečnostní prvky, vďaka ktorým je možné získať výhodnejšie podmienky pre poistenie domu. 

Prehľadné značenie

Vďaka výraznému označeniu je možné pohodlne a rýchlo identifikovať dĺžku prekladov na stavbe. Táto informácia je uvedená priamo na tepelnoizolačných dieloch prekladov.

Palene tehly maju vynimocne vlastnosti
© Wienerberger s.r.o.

Stropy a preklady Porotherm

Stropný systém Porotherm je súčasťou kompletného tehlového stavebného systému. Vyberte si z našej ponuky.
 

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.