Woman lying on bed in front of brick-built fireplace facing camera

Blahodárne ticho aj vo Vašom dome

Kvalitu bývania ovplyvňuje viacero faktorov jedným z nich je aj zvuková pohoda. Ničím nerušené pokojné bývanie je snom azda každého. Hladina presahujúca hodnotu 50 decibelov, má podľa štúdie na ľudí mierne rušivý účinok.

Pre predstavu, je to trochu viac ako má bežná kľudná domácnosť a o čosi menej ako normálny rozhovor.

Doma sa však venujeme aj ďalším rozmanitým aktivitám a práve preto je vhodné do miestnosti s vyšším nárokom na zvukový útlm izolovať zvukovo-izolačnými tehlami Porotherm AKU.

Ruka v ruke ide so schopnosťou izolovať zvuk aj schopnosť izolovať teplo, preto dokažu deliace steny z Porotherm AKU zabezpečiť teplotnú stabilitu miestností. Tieto nároky treba zohľadniť už pri projektovaní domu.

Noisy kids playing electrical guitar and trumpet inside well insulated brick-built house

Spoľahlivá ochrana proti hluku

Detské hry či hudobný nástoj, voda v kúpeľni alebo veselé varenie dokážu narušiť kľud v oddychovej časti domu. Ekonomicky a technicky ideálne riešenie ponúka zvuková izolácia, ktorá pri tehle Porotherm AKU dosahuje index nepriezvučnosti až 57 dB. 

Pri zvýšení zvukovej nepriezvučnosti o 6dB dokázala spoločnosť Wienerberger s.r.o. zlepšiť zvukovo-izolačné vlastnosti steny takmer dvojnásobne.

Vybrať si môžete z akustických tehál modulových rozmerov pre nosné aj nenosné steny ktoré majú vysokú pevnosť v tlaku, nízky odpor proti difúzii vodných pár a sú ideálnym podkladom pod omietku. Vhodné sú na oddelenie kúpeľní od obytých miestností, na oddelenie jednotlivých spální, či oddelenie obytných miestností od technických.

Spoľahlivá ochrana proti hluku vo vašom dome vám zabezpečí požadovanú pohodu a nároky na ticho, preto na ňu nezabudnite myslieť už od začiatku.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.