Woman in front of window of brick-lined house inspecting clay brick

Ekologické a prírodné materiály

Človek je s prírodou spätý od nepamäti. A preto by mal na jej ochranu myslieť pri akejkoľvek činnosti. A to i pri stavbe či rekonštrukcii domu, kde je potrebné voliť stavebné materiály, ktoré sú ekologicky i energeticky šetrné a môžu byť dokonale recyklované.
A presne také vlastnosti majú tehly a stropy Porotherm vyrobené z prírodných materiálov, ktoré vám zaručia zdravé a komfortné bývanie.

Správna voľba

Nešetrných zásahov do prírody už ľudstvo za svoju existenciu urobilo viac než dosť. Preto je dôležité, aby sa každý človek podieľal na ochrane prírody, bez ktorej by život na Zemi nebol možný. Svojou troškou môžete prispieť aj vy.
Pri stavbe či rekonštrukcii domu si vyberajte také materiály, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a dajú sa bez problémov recyklovať. Vaša správna voľba - výber prírodných stavebných materiálov bude mať pozitívny vplyv nielen na okolie, ale predovšetkým aj na vás samotných.
Optimálnym riešením sú v tomto prípade tehly a stropy Porotherm, v ktorých sa snúbi ekologická šetrnosť a mimoriadne vysoká kvalita stavebného materiálu.

Vyrobené z čisto prírodných materiálov

Veľkoformátové tehlové bloky Porotherm sú jednoducho ideálnym stavebným materiálom, ktorý nám ponúka sama príroda.

Pálené tehly patria k najekologickejším stavebným materiálom. O ich šetrnosti k životnému prostrediu svedčí fakt, že je výroba riadená základnými živlami - zemou, vodou, vzduchom a ohňom.

Hlavnými zložkami tehliarskej hliny sú jemný kremitý prach a íl. Tehly Porotherm T Profi sú navyše plnené minerálnou vlnou, ktorá sa vyrába roztavením hornín. Minerálna vlna neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky, navyše sa dá dokonale recyklovať, pretože je do tehál iba vsunutá.

Veľkoformátové tehlové bloky Porotherm sú jednoducho ideálnym stavebným materiálom, ktorý nám ponúka sama príroda.

Prírodné materiály disponujú vynikajúcimi vlastnosťami

Stavebná keramika má všeobecne ideálne parametre. Medzi tie najvyhľadávanejšie patrí vysoká pevnosť materiálov, odolnosť proti vysokým teplotám a dlhodobá stabilita fyzikálnych a chemických vlastností konštrukcií vyrobených zo stavebnej keramiky. Ak hľadáte kvalitný stavebný materiál šetrný k prírode, tehlový systém Porotherm sú tou najlepšou voľbou.

Tehly a stropy Porotherm vyrobené z prírodných materiálov sú nielen ekologicky šetrné, ale tiež základom pre zdravé a vysoko komfortné bývanie.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.