Man with phone in conversatuion with woman in front of brick-lined wall

Ako sa žije v dome z tehál Porotherm?

Doprajte vašej rodine kvalitné bývanie. Postavte si dom z neprekonateľného stavebného materiálu Porotherm a užívajte si bezstarostný život.

Zdravé a komfortné bývanie

Tehla je, ako 100 % prírodný materiál, tým najlepším predpokladom pre zdravý dom a zdravé bývanie.

Obvodové steny z tehál Porotherm s vynikajúcimi tepelnoizolačnými parametrami spolu s kvalitne riešenými detailmi za pomoci doplnkových tehál zaručujú dostatočné vnútorné povrchové teploty, čo je základ prevencie proti riziku vzniku plesní.

Tehlové murivo má vďaka vlastnostiam páleného tehliarskeho črepu schopnosť akumulovať teplo. Stavba z tehál Porotherm sa vyznačuje dostatočnou akumulačnou schopnosťou, ktorá zabezpečuje tepelnú pohodu bez náhlych teplotných výkyvov počas celého roka.

Mikroklímu v interiéri významne ovplyvňuje obsah vodnej pary vo vzduchu a teplota vnútorných povr­chov. Aby nedochádzalo k nepriaznivej kombinácii týchto veličín a následnému vzniku nebezpečných plesní, je dôležité, aby steny umožnili difúziu vodných pár, vďaka čomu sa reguluje vlhkosť vnútorného prostredia.

Vďaka dostatočnej pórovitosti keramického črepu tehál Porotherm je difúzia vodnej pary dostatočná a zabezpečuje stále príjemnú klímu v obytných priestoroch.

Pokoj lieči. Po náročnom dni sa každý túži zregenerovať v tichu svojho domova. Steny a priečky z tehál Porotherm AKU sa vyznačujú výbornými zvukovo-izolačnými vlastnosťami vďaka svojej hmotnosti a konštrukcii. Z tehál Porotherm AKU je vytvorenie domova, kde ste proti nežiadúcemu hluku chránení jednoduché.

Zdravé bývanie v dome z pálených tehál

Nájdite si tú správnu tehlu pre vás podľa účelu použitia či spôsobu murovania

Trvalá hodnota pre celé generácie

Tehlový dom prináša hodnotu pre vás aj vašich potomkov. Kvalitne navrhnuté a postavené tehlové stavby majú prakticky neobmedzenú životnosť.

Najlepším dôkazom sú stáročné a tisícročné stavby z pálenej tehly, ktoré spoľahlivo slúžia svojmu účelu aj dnes.

Tehly Porotherm Profi sú pokračovaním tohto tradičného rokmi prevereného a trvácneho materiálu a poskytnú bezstarostné bývanie nielen vám, ale aj vaším vnukom a mnohým ďalším generáciám.

Navyše zvýšia hodnotu domu na maximum, tehla je jednoducho tehla.

Tehlovy dom umoznuje vytvorit zdrave byvanie

Úspory v tehlovom dome

Obvodové steny z tehál Porotherm sú zárukou vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností. To je dôležitá vlastnosť nielen z hľadiska úspor energií, ale aj z hľadiska hygienického, a teda aj vplyvu na zdravie človeka.

Tehly majú vďaka nulovej výrobnej vlhkosti tie najlepšie tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti hneď od začiatku. V dome z týchto tehál preto šetríte už od prvého dňa. A ušetrené peniaze potešia váš rodinný rozpočet.

Obvodové steny zhotovené z poslednej generácie tehál Porotherm T Profi dokonca netreba dodatočne zatepľovať, a to aj v prípade nízkoenergetických, či dokonca pasívnych domov.

Bezpečný domov

Vysoká pevnosť a požiarna odolnosť sú prirodzenými vlastnosťami muriva z pálených tehál. Murivo z pálených tehál patrí medzi najspoľahlivejšie konštrukcie. Preto je aj dom z tehál Porotherm zárukou bezpečného bývania.