Vytvorte si domov snov s novým Wienerberger konfigurátorom

Bratislava 26. septembra 2023
Návrh rodinného domu a jeho okolia si možno rýchlo a jednoducho vyskladať s online konfigurátorom spoločnosti Wienerberger.  S jeho pomocou sa dá získať 3D vizualizácia vlastného návrhu zdarma už za 5 minút a dokonca s reálnym pohľadom na cenu materiálov či celkovej stavby.

Wienerberger konfigurátor je unikátny nástroj s intuitívnym ovládaním, ktorý umožňuje zákazníkom získať reálnu predstavu o ich bývaní. "V spoločnosti Wienerberger sa snažíme prinášať inovatívne riešenia. Po mobilnej aplikácií Garden Visions určenej na návrh a vizualizáciu vlastnej terasy, chodníka či príjazdovej cesty s produktami značky Semmelrock prišiel rad aj na kompletnú konfiguráciu rodinného domu a okolia s využitím všetkých značiek skupiny Wienerberger. Náš online  konfigurátor tak dáva silu projektovania do rúk našich zákazníkov, aby si splnili svoje predstavy o bývaní,“ hovorí Martin Hýrošš, riaditeľ marketingu spoločnosti Wienerberger Slovensko. Rozhranie je jednoduché a užívateľsky atraktívne. Výstupom konfigurácie je návrh vo formáte PDF s dôležitými informáciami pre architekta či projektanta, ktoré im uľahčia prácu pri navrhovaní finálnej projektovej dokumentácie rodinného domu. Dokument navyše obsahuje aj výpočet nákladov na realizáciu stavby v reálnom čase.

Návrh domu v 6 krokoch

Wienerberger konfigurátor umožňuje zadávanie individuálnych požiadaviek zákazníka a vyšpecifikovanie rôznych detailov jeho budúceho domu. V šiestich krokoch si užívateľ postupne vyberá  typ domu či štýl stavby, ktorý sa mu páči, tvar a sklon strechy, ale aj počet osôb a miestností v domácnosti. Okrem toho si nakonfiguruje aj stavebné materiály pre konštrukciu domu, vyšpecifikuje spôsob vykurovania a prípravy teplej vody a zvoliť si môže aj exteriérové prvky, ktoré chce mať v okolí stavby. Nástroj obsahuje bohatú paletu typizovaných domov a zákazník má možnosť vybrať si režim stavby svojpomocne alebo na kľúč. Po zadaní preferencií konfigurátor vygeneruje 3D návrh domu v priebehu 5 minút. Dokument je zaslaný zákazníkovi na e-mail a obsahuje detailný prehľad volieb konfigurácie vrátane odkazu na spätnú úpravu jednotlivých parametrov.

Výpočet ceny v reálnom čase

„Vizualizácia, ktorú zákazník vďaka nášmu konfigurátoru získa, mu pomôže lepšie si predstaviť konečnú podobu jeho budúceho rodinného domu. Zároveň bude mať predstavu o cene stavby či ostatných stavebných prvkoch okolia domu. V prípade potreby môže zákazník pred začatím výstavby vykonať všetky nevyhnutné úpravy,“ vysvetľuje Martin Hýrošš. Wienerberger konfigurátor sa od iných konfiguračných nástrojov odlišuje funkciou výpočtu nákladov v reálnom čase. Jeho súčasťou je široká paleta produktov značiek skupiny Wienerberger vždy s aktuálnou cenou, ktorá sa následne premieta do výslednej ceny stavby. V prípade využitia konfigurátora existuje navyše možnosť získania zľavy na stavebný materiál. Aktuálna podoba Wienerberger konfigurátora nie je konečná. V budúcnosti sa uvažuje napríklad nad jeho rozšírením o výpočet energetickej bilancie. 

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.