Noisy kids playing electrical guitar and trumpet inside well insulated brick-built house

Efektívna ochrana pred hlukom

K príjemnému a spokojnému bývanie neodmysliteľne patrí kľudné prostredie bez zaťaženia hlukom. Preto je pri stavbe či rekonštrukcii domu vhodné zvážiť použitie materiálov poskytujúce zvukovú izoláciu.
Najlepším riešením sú v tomto ohľade brúsené akustické tehly Porotherm AKU Profi, ktoré vďaka maximálnej akustickej izolácii zaručujú ideálne zvukovú pohodu vo vašom interiéri.

Vynikajúce akustické vlastnosti

Plánujete výstavbu v blízkosti rušnej dopravnej komunikácie, alebo bojujete s hlukom vnútri domu?

Riešenie je jednoduché. Pri stavbe či rekonštrukcii domu použite kvalitný stavebné materiály s vynikajúcimi akustickými vlastnosťami, ktoré vás ochránia pred nežiaducim hlukom.

Stena s ideálnymi zvukovoizolačnými vlastnosťami väčšinu dopadajúcej zvukovej energie odrazí späť do priestoru a zvyšok pohltí tak, že na druhej strane múru nie je počuť viac než ticho. Mieru hluku, ktorú je murivo schopné týmto spôsobom eliminovať, uvádza hodnota pre akustický útlm. Tehlové bloky Porotherm AKU Profi spĺňajú vysoký akustický útlm.

Spĺňajú náročné požiadavky

Tehlový systém Porotherm AKU Profi
Tehlový systém Porotherm AKU Profi

Nároky na ochranu proti hluku sa v priebehu času stále zvyšujú. Preto v roku 2015 uviedla firma Wienerberger na trh novinku s takmer revolučným riešením - brúsené akustické tehly Porotherm AKU Profi.

Výborných akustických parametrov tak dosahuje Porotherm AKU Profi, vďaka špeciálnemu systému dierovanie a ozubenia. Dôležitým ukazovateľom je v tomto smere tzv. Vážená vzduchová nepriezvučnosť, ktorej hodnota u tehál Porotherm AKU Profi dokonca presahuje normy STN. Tieto tehly sú preto vhodné aj pre použitie v náročných podmienkach, kde je potrebná tá najlepšia ochrana proti hluku.

Tehlový systém Porotherm AKU Profi s jedinečnými akustickými vlastnosťami je určený pre murovanie stien s hrúbkou 200 a 250 milimetrov.

Z tehlových blokov Porotherm AKU Profi môžete vytvoriť jednovrstvové akustické deliace priečky, ale aj dvojité steny, ktoré zaručí dokonalú protihlukovú izoláciu.

Ochrana pred hlukom a rýchlejšie murovanie

Okrem spomínaných akustických vlastností majú brúsené tehly Porotherm AKU Profi ešte jednu veľkú výhodu. Tou je rýchlejšie murovanie až o 30% oproti klasickému murovania.

Okrem toho majú tehly Porotherm AKU Profi vysokú pevnosť, sú hygienicky a zdravotne nezávadné, ekologické a tiež výborne akumulujú teplo.

Akustické brúsené tehly Porotherm AKU Profi nie sú len kvalitným stavebným materiálom, ale tiež ideálnym prostriedkom na dosiahnutie nehlučného a príjemného prostredia vo vašej domácnosti.