Masívne tehlové murivo vytvára dostatočnú ochranu proti hluku, ktorá je v prípade plnených tehál ešte podporená vrstvami minerálnej izolácie. Usporiadanie keramických rebier a vzduchových dutín vo vnútri tehál Porotherm je navrhnuté premyslene v závislosti od účelu použitia tehál a plnia tak svoju funkciu.
Pre dosiahnutie čo najlepších parametrov vzduchovej nepriezvučnosti je potrebné dodržať aj ďalšie zásady, ktoré majú na výslednú akustickú izoláciu nemalý vplyv. Pre dosiahnutie zvukovej izolácie stien a priečok je potrebné dodržať technologické postupy pre:
- vyhotovenie samotnej deliacej steny a jej omietanie,
- napojenie konštrukčných detailov na priľahlých konštrukcii,
- spôsob vedenia inštalačných káblov a drážok, ktoré akustické vlastnosti priečky oslabujú.
Vysoký stupeň požiarnej odolnosti je daný tým, že keramický črep tehly a kamenná minerálna vlna sú materiály nehorľavé – sú zaradené v najvyššej triede reakcie na oheň A1.
Materiály použité na výrobu minerálnej vlny sú prírodného charakteru, používajú sa vulkanické horniny ako čadič a diabas, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve v celej krajine. Kameň sa roztaví, pri teplote okolo 1 600 ° C aby sa z neho napokon vyrobili umelé minerálne dosky určené ako výplň keramických tehál. Ako spojovací materiál sa najčastejšie pridáva fenolformaldehydová živica.
Minerálna vlna neobsahuje žiadne toxické ani zdraviu škodlivé látky. Minerálna vlna je následne hydrofobizovaná, čo znamená, že v tehlách nenavlhne a voda po nej iba steká. Vysoká teplota použitá pri výroba neskôr zaručuje protipožiarnu odolnosť minerálnej vlny. Rovnako je na tom aj protipožiarna odolnosť pálenej tehly. Pri vypaľovaní keramickej tehly sa pracuje s teplotou okolo 1 100 °C, odolnosť tehál proti požiaru je teda daná už samotnou výrobou.