Block Porotherm T Profi with drop of water on insulation

Porotherm T Profi - tehla plnená minerálnou vlnou

Najlepšie inovácie vznikajú spojením obvyklých vecí neobvyklým spôsobom.

Sila spojenia dvoch prírodných materiálov

Tehla a minerálna vlna sú dva prírodné materiály, preverené časom. Ich kombinácia je základom moderného stavebného materiálu pre budúce stavby.

Minerálna vlna ukrytá vo vnútri tehly sa vyrába roztavením vhodných hornín. Neobsahuje žiadne toxické ani zdraviu škodlivé látky. Proti navlhnutiu je vlna chránená hydrofobizáciou, je teda nenasiakavá a zároveň nepohlcuje žiadnu vzdušnú vlhkosť.

Vysoká kvalita materiálov spolu s najmodernejším spôsobom výroby zaručuje vznik špičkových výrobkov. Murivo z tehál plnených minerálnou vlnou spája v sebe výhody pálenej tehly:

  • pevnosť a únosnosť
  • ochrana proti hluku a požiaru

 a minerálnej anorganickej izolácie:

  • vysoká tepelná ochrana
  • stálosť parametrov.

Tehla tvorí pre minerálnu vlnu dokonalú ochranu a zaručuje takmer neobmedzenú životnosť stien. Ľahká difúzia vodných pár a prírodný pôvod muriva je predpokladom pre bývanie v zdravom a príjemnom prostredí. Optimálna akumulácia stien v zime bráni rýchlemu vychladnutiu a naopak v lete pomáha zabrániť prehriatiu domu.

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti muriva

Hodnoty prestupu tepla pre murivo hrúbky 50 a 44 cm spĺňajú limity pre stavbu pasívnych rodinných domov.

  • Porotherm 50 T Profi            U = 0,14 W/(m2K)
  • Porotherm 44 T Profi            U = 0,16 W/(m2K)

Pre nízkoenergetické rodinné domy je možné s rezervou použiť tehly Porotherm T Profi v hrúbke 38 a 30 cm.

  • Porotherm 38 T Profi            U = 0,19 W/(m2K)
  • Porotherm 30 T Profi            U = 0,22 W/(m2K)

Výroba tehál Porotherm T Profi v Českej republike

Plne automatická výrobná linka na výrobu tehál plnených minerálnou vlnou je inštalovaná úplne nanovo v tehelni Novosedly na južnej Morave a je pripravená na 100% plánovaný výkon.

Predaj tehál plnených minerálnou vlnou českej výroby odštartoval 1. apríla 2014. Slavnostné zahájenie prevádzky prvej a jedinej výrobnej linku svojho druhu v Českej republike prebehlo dňa 26. marca 2014.

Production brick Porotherm T Profi

Rýchla, ľahká a presná výstavba

Stavanie z tehál  Porotherm 30 T Profi, Porotherm 38 T Profi, Porotherm 44 T Profi a Porotherm 50 T Profi je jednoduché, rýchle a presné.

Murovanie je možné na tenkovrstvú celoplošnú maltu Porotherm Profi, ktorá sa na tehly aplikuje nanášacím valcom len 1 mm vrstvou.

Novou technológiou murovania brúsených tehál plnených minerálnou vlnou je murovanie na penu Porotherm Dryfix extra. Tento spôsob murovania je najrýchlejším spôsobom výstavby a je použiteľný aj v zimnom období. 

Pretože najnáročnejším krokom je presné založenie stavby, poskytuje výrobca, spoločnosť Wienerberger, možnosť objednať si na založenie prvého radu stavby odbornú pomoc.