3 POVRCHY. 2 LÍNIE. 1 MAJSTROVSKÉ DIELO.

Pri pohľade na dom vás upútajú hlavne dva prvky: fasáda a strecha. A práve tam je priestor skutočne sa odlíšiť dizajnom. Strešná krytina je mimoriadne dôležitá, keďže často krát tvorí až 50% celej budovy. 

A preto Tondach prichádza so skutočne prevratnou novinkou, s revolučnou dizajnovou pálenou škridlou V11. Tá v sebe snúbi dokonalé technické parametre  dané 140 rokmi skúseností  značky Tondach s originálnym dizajnom špičkových návrhárov Studio F. A. Porsche

Povrch škridly tvoria tri hladké roviny, ktoré vytvárajú dve línie. Minimalizmus návrhu zhmotňuje aktuálne trendy - jednoduché  tvary, inšpiratívny dizajn a maximálna funkčnosť pre moderné architektonické riešenia. Dva lomy mu dodávajú nevšednú dynamiku, farebné prevedenie noblesu a eleganciu a spolu tak vytvárajú jedinečnú hru svetiel a tieňov.

Škridla je v ponuke v povrchovej úprave engoba v troch farebných prevedeniach - čiernej, čadičovej a titánovej.  

 

 

„Naším zámerom bolo poňať škridlu V11 ako architektonický prvok, ktorý by architekti zakomponovali do budovy bez toho, aby na seba strhávala pozornosť, ale zároveň bola neprehliadnuteľná.“

Christian Schwamkrug,
Design Director, Studio F. A. Porsche

Designer Christian Schwammkrug, Designer F. A. Porsche Design

OCENENÝ DIZAJN

German Design Award 2020

Priemyselný dizajn nie je len záležitosťou vzhľadu, dôraz sa  kladie aj na dokonalé vyladenie technických parametrov výrobku. To bol argument, ktorý rozhodol o tom, že sa Wienerberger prvýkrát v histórii obrátil na Studio F. A. Porsche a jeho dizajnérov.

Tondach V11 získala globálne uznávané ocenenie German Design Award 2020 v kategórii „Excellent Product Design – Building and Elements“.

Red Dot Award: Product Design 2020

Spoločnosť Wienerberger sa mimoriadne teší z ocenenia Red Dot Award: Product Design 2020 v kategórii „Urban Design“. Cena Red Dot Award je jednou z najuznávanejších a najžiadanejších cien pre návrhárov a výrobcov.

Cena Red Dot Award je udeľovaná iba výrobkom s presvedčivou kvalitou špičkového dizajnu.

Iconic Award: Innovative Architecture 2020

Nemecká rada dizajnu ocenila škridlu cenou ICONIC AWARD: Innovative architecture, ktorá hodnotí vizionárske budovy, inovatívne výrobky a udržateľnú komunikáciu zo všetkých odvetví architektúry, stavebný a realitný priemysel.

Renomovaná porota Iconic Awards každoročne udeľuje cenu za najlepšie medzinárodné riešenia architektúry a dizajnu. Cena predstavuje dôležitý barometer trendov v architektonickom priemysle.

Tondach V11 engoba čierna sa vyznačuje eleganciou a estetikou. Je zvlášť vhodná pre odvážnych staviteľov a architektov, ktorí uprednostňujú moderný dizajn a jasné tvary.

Wienerberger prvýkrát v histórii spolupracoval s externým dizajnérskym štúdiom na vývoji škridiel. Pozrite sa na výrobu.

V11 Flächenfoto

Viac informácii

Ste nadšení z nového modelu Tondach V11 a chceli by ste vedieť viac informácií? Stiahnite si brožúru V11. 

Nechajte si vypracovať výpočet spotreby materiálu a cenovú ponuku na vašu strechu zadarmo a nezáväzne.