Leadax Roov pre ploché strechy

Inteligentné, ekologické a trvalo udržateľné riešenia pre ploché strechy

Podpísaním Parížskej klimatickej dohody, ktorej cieľom je uhlíková neutralita, sa Slovensko ako aj ďalšie európske krajiny zaviazali dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu. Pre naplnenie tohto ambiciózneho cieľa musí Slovensko, ale aj ďalšie krajiny dôsledne presadzovať princípy trvalo udržateľného stavebníctva. Preto Wienerberger prináša na trh inteligentné riešenia aj pre ploché strechy - Leadax Roov.

Biela je nová zelená

Fólia Leadax Roov hrúbky 1,5 mm je inteligentná, udržateľná a na údržbu nenáročná fólia určená na hydroizoláciu plochých striech. Vyrába sa z PVB odpadového materiálu, ktorý je súčasťou bezpečnostných skiel. Po poškodení bezpečnostného skla (typický príklad je rozbitie čelného skla automobilu) sa sklo a PVB oddelia a odpadový materiál sa následne opätovne použije na výrobu prvkov systému Leadax Roov. Tohto odpadového materiálu sa ročne v Európe vyprodukuje až 1,5 miliardy kilogramov - pre predstavu ide o hmotnosť 150 Eiffelových veží.

PVB odpadový materiál je mnohokrát recyklovateľný a má takmer nulovú environmentálnu stopu (výrazne nižšiu ako iné porovnateľné riešenia pre ploché strechy).

Používaním PVB odpadového materiálu, ako hlavnej suroviny, prispievame k zodpovednému spracovaniu odpadu. Výrobou fólie Leadax Roov dosahujeme lepšie skóre MPG (Environmental Performance of Buildings).

Ľahká fólia, menej dvíhania

Fólia váži len 1,8 kg na m². Menšia hmotnosť na m² znamená viac materiálu na rolke. Menej dvíhania a spúšťania šetrí váš chrbát.

Rýchla a jednoduchá aplikácia

Jednoduchosť použitia znižuje čas spracovania a náklady. Realizácia plochej strechy je s fóliou LEADEX ROOV naozaj jednoduchá. 

Bez otvoreného ohňa

Fóliu pre ploché strechy Leadax Roov je možné aplikovať bez použitia otvoreného ohňa alebo horúceho vzduchu. Táto plochá strešná krytina je navyše ohňovzdorná.

Paropriepustná fólia

Vďaka paropriepustnosti fólia bráni vzniku plesní a ich spór (za predpokladu dodržania predpísanej aplikácie).

Pripravená na recykláciu

Na konci životného cyklu sa materiál plochých strešných krytín recykluje a surovina sa znovu použije na nové produkty.

Univerzálne použitie

Fóliu Leadax Roov môžete použiť na ploché aj šikmé strechy, na všetky povrchy vrátane dreva, betónu a kovu.

Máte záujem sa dozvedieť viac?

Zaujalo vás riešenie pre ploché strechy Leadax Roov? Zanechajte nám na seba kontakt a my sa vám čoskoro ozveme.

Dokonalý základ pre každú plochú strechu

Výhody bielej fólie:

A: Biely povrch zabezpečuje vysoký odraz slnečných lúčov. Vďaka tomu znižuje prehrievanie strešnej konštrukcie a následne aj teploty interiéru budovy v letnom období. Takto Leadax Roov prispieva k znižovaniu energetickej náročnosti na chladenie.

B: Biela strecha je dokonalým základom pre solárne panely 

Kompletný strešný systém

Leadax Roov fóliu je možné aplikovať rôznymi spôsobmi –  mechanickým kotvením v mieste prekrytia fólií, mechanickým kotvením pomocou pásov LRS, voľným uložením s použitím záťažovej vrstvy a celoplošným lepením. Bez ohľadu na to, ktorý strešný systém si vyberiete, pre bezproblémovú montáž je k dispozícii množstvo príslušenstva a nástrojov. Wienerberger poskytuje na fóliu 10 ročnú záruku.

Kotvenie fólie v mieste presahu

Mechanické kotvenie

Leadax Roov fólia je mechanicky kotvená v mieste presahu pomocou kotviacich elementov k podkladovej strešnej konštrukcii. Ďalšia vrstva fólie sa v mieste prekrytia nalepuje pomocou lepidla Leadax Roov Bio-Bind.

Kotvenie fólie s pomocou LRS pásov

Mechanické kotvenie

Leadax Roov fólia je nalepená priamo na už ukotvené LRS pásy pomocou lepidla Leadax Roov Bio-Bind. Samotné LRS pásy sa kotvia pomocou kotviacich elementov ku konštrukcii strechy. Po skončení životnosti fólie a jej následnom stiahnutí na streche zostáva niekoľko úzkych upevňovacích pásikov. Na tieto pásy je možné nalepiť novú vrstvu fólie.

Voľné položenie fólie so záťažovou vrstvou

Voľné položenie

Pri tomto systéme Leadax Roov sa fólia voľne uloží na strešnú konštrukciu a v miestach prekrytia sa fólia zlepí. Následne sa použije záťažová vrstva, ktorá zabezpečuje ochranu a stabilitu strešného plášťa pred počasím a poveternostnými vplyvmi.

Celoplošné lepenie

Celoplošná aplikácia

Leadax Roov fólia je nalepená priamo na už ukotvené LRS pásy pomocou lepidla Leadax Roov Bio-Bind. Samotné LRS pásy sa kotvia pomocou kotviacich elementov ku konštrukcii strechy. Po skončení životnosti fólie a jej následnom stiahnutí na streche zostáva niekoľko úzkych upevňovacích pásikov. Na tieto pásy je možné nalepiť novú vrstvu fólie.

Ľahká manipulácia

Rolky Leadax Roov fólie majú ideálny formát na manipuláciu – 1 meter na šírku a 12,5 metra na dĺžku s hmotnosťou len 1,8 kilogramu na m2. Strešný materiál je možné bezpečne a bez problémov spracovať bez použitia plameňa či vysokoteplotného zvárania iba pomocou systémových doplnkov, lepidiel na báze alkoholu a odporúčaných nástrojov.

Leadax Roov 1,5 mm FR

Leadax Roov 1,5 mm FR strešná PVB fólia hrúbky 1,5 mm, šírky 1 m dodávaná v rolke dĺžky 12,5 m s hmotnosťou len 1,8 kg/m2.

Leadax Roov kotviaci pás 0,2 x 15 m

Leadax Roov LRS kotviaci pás na kotvenie strešného systému Laedax bez perforácie fólie. Viacvrstvový flexibilný pás s povrchom z PVB fólie.

Leadax Roov tekuté PVB 250ml

Leadax Roov tekuté PVB 250 pre dokonalé tesnenie T-spojov a hrán ukončenia fólie.

Leadax Roov Bio Bind 1 liter

Bio bind, lepidlo na tekuté lepenie pri detailoch a celoplošné tekuté zváranie pásov fólie Leadax Roov.

Leadax Roov tmel 290ml

Tmel v tube pre pevné a vodotesné spoje a utesnenia.

Leadax Roov prechodka priama

Prechodka na zvislé odvodnenie strechy na príslušný priemer potrubia s napojovacou kruhovou manžetou z PVB fólie.

Leadax Roov vnútorný roh 90°

Prefabrikovaný vnútorný roh 90° pre rýchlu inštaláciu. Vyrobené z PVB fólie.

Leadax Roov vonkajší roh 90°

Prefabrikovaný vonkajší roh 90° pre rýchlu inštaláciu. Vyrobené z PVB fólie.

Leadax Roov vonkajší roh 45°

Prefabrikovaný vonkajší roh 45° pre rýchlu inštaláciu. Vyrobené z PVB fólie.

Leadax Roov lepidlo na báze vody

Leadax Roov lepidlo na báze vody na lepenie strešnej fólie Leadax Roov.

Leadax Roov prechodka bočná 90°

Prechodka na napojenie bočného odvodnenia pod uhlom 90°. Potrubie štvorcového tvaru podľa rozmerov s napojovacou štvorcovou manžetov z PVB fólie.

Leadax Roov prechodka bočná 45°

Prechodka na napojenie bočného odvodnenia strechy pod uhlom 45°. Potrubie štvorcového tvaru podľa rozmerov s napojovacou štvorcovou manžetou z PVB fólie.

Kalkulácia materiálu

Nechajte si vypracovať profesionálny nápočet materiálu na vašu stavbu spolu s cenovou ponukou.

Produkty

Vyberte si zo širokého portfólia produktov Wienerberger.